rating star NUTITELEFONI- JA TAHVELARVUTISÕBRALIK KODULEHT     

ERMi sõprade jõulud Alatskivi lossis

8. detsembril 2017 seadsid üle 130 ERMi Sõprade Seltsi liikme ennast 10. mõisareisile, mis seekord viis mõisakultuurihuvilised Alatskivi lossi. Juba kümmekond aastat on seltsi traditsiooniks teha aasta viimane kokkusaamine mõnes Eestimaa kaunis paigas.

Alatskivi lossis käis selts aasta lõppu tähistamas ka 2008. aastal, sest restaureerimise algjärgus olevasse mõisa saabusid just uhked lühtrid Veneetsiast. Nüüd avas mõis end pidulistele täies hiilguses. 

Loss on ehitatud mõisnik Arved von Nolckeni projekti järgi aastatel 1880–1885. Ehituste eeltööd algasid 1876. aastal, nurgakivi pandi 1880. aastal ja imelise ehitise valmimist tähistati juba viis aastat hiljem. Nolckeni projekt meenutab Balmorali kuninglikku residentsi Šotimaal (1853–1855, arhitekt W. Smith) ja kuna seltsi 2018. aasta  üks kultuurireisidest viib just sellele müstilisele maale, siis oli tegu  mõnusa häälestusega reisiseikluseks.

ERMSS dets1 17
Kõneleb ERM Sõprade Seltsi juhatuse esimees Tanel Linnus

Nagu ikka, võtsid aasta kokku ERMi direktor Tõnis Lukas ja seltsi juhatuse esimees Tanel Linnus. Kohalike giididega sai käia ajalooekskursioonil, kuulata seltsi auliikme folklorist Mall Hiiemäe ülevaadet kristlikest jõuludest Eestimaal, kuulata-vaadata Kolkja Põhikooli vanausuliste lastekoori Rusalia folklooriprogrammi, nautida jõuluroogasid ja loomulikult suhelda sõpradega.

ERMSS dets2 17
Kolkja Põhikooli vanausuliste lastekoor Rusalia

Tekst ja fotod: Sirje Madisson, ERMSSi sekretär

üles