14. juuni 2021

Contra luuletuba

Pühapäeval, 14. juunil kell 17 toimub veebis Luuletuba – üle ilma eesti keeles luuletamine. Luuletoas esitab tänapäeva rahvalaulikuks tituleeritud kirjanik Contra oma loomingut. Luuletoa korraldab MTÜ Lõimeleer eesti üleilmaürituste sarja Lõimetuba raames. Luuletuba on kõigile – nii suurtele kui väikestele osalejatele – tasuta.

Registreeru siin https://fienta.com/et/contra-luuletuba

Contra luulelooming lähtub eesti uuema rahvalaulu traditsioonist. Contra luuletused on lõbusad ja vaimukad. Autori üks lemmikžanre on paroodia. Rahvalik vemmalvärss ja päevakajalisus on ühendatud meisterliku keelekasutusega. Oma loomingut armastab ta esitada lauldes või räppides. Tõlgib läti keelest luulet ja proosat. Contra on populaarne esineja telesaadetes ja avalikel üritustel ning sage külaline koolides.
MTÜ Lõimeleer on Viljandimaal Tääksi koolis välis-Eesti laste ja noorte suvelaagrite korraldaja. Seal lapsed õpivad eesti pärimuskultuuri ja rahvapäraseid oskusi, saavad sõbraks eesti keele ja kultuuriga ning teiste kodu-Eesti ja välis-Eesti laste ja õpetajate ning kultuuriinimestega – sel aastal tulevad lapsi juhendama spordiluuletaja Contra, jutuvestja Piret Päär jpt. MTÜ Lõimeleeri koostööpartner on Viljandi kultuuriakadeemia. Selle suve laagritesse registreerumine on avatud, registreeruda saab siin: https://www.loimeleer.com/registreeri