27. sept. 2021

Jüriöö märgutuled 2021

23. aprillil tähistame maarahva tähtsaimat püha – jüripäeva üle-eestilise suursündmusega Jüriöö Märgutuled 2021. Kutsume inimesi süütama koduhoovis jürituld ja näitama, et Eestimaa küla elab.

Ajakeskus Wittenstein kutsub pidama maarahva tähtsaimat püha jüripäeva – üle-eestilise suursündmusega Jüriöö Märgutuled 2021. 23. aprillil kell 21.00 süütame Paide Ordulinnuse vahitorni tipus märgutule, mis kutsub inimesi üle kogu maa süütama koduhoovis jürituld ja näitama, et Eestimaa küla elab.

Kui algselt tehti jürituld kurja peletamiseks äsja väljalastud karja juurest, siis 1343. aasta jüriööl sai sellest märgutuli suure ülestõusu alguseks. Pöördume tagasi oma juurte juurde ja väärtustame maarahva traditsioone, mis on aidanud Eesti rahval rasked ajad üle elada.

Kuidas toimida?

1) Märgi oma tulekoht kaardile kodulehel www.jüriöömärgutuled.ee
2) Süüta 23. aprilli õhtul kell 21.00 oma koduhoovis lõke, tõrvik, küünal või muu märgutuli. Seejuures järgi tuleohutuse ja Terviseameti nõudeid.
3) Postita foto või video märgutulest Facebooki lehele Jüriöö Märgutuled 2021 või saada meiliaadressile jyrioo@wittenstein.ee.
4) Jälgi Jüriöö Märgutulede ülekannet Delfis

Jüripäeva pidamisega näitame, et Eestimaa küla elab!

Rohkem infot:
www.wittenstein.ee/jyrioo
www.jüriöömärgutuled.ee