Press "Enter" to skip to content
Hetkel aktuaalne

Kokkuvõte emakeelepäevast Rakveres

10 märtsil toimus Rakveres Lääne-Virumaa Keskraamatukogu saalis Eesti Kultuuriseltside Ühenduse poolt iga-aasta korraldatav emakeelpäeva ettekande koosolek. Selle aasta teemaks oli „Keel ja ajakirjandus“. Ühtlasi andis Eesti Kultuuriseltside Ühendus välja seltsisõbralikuma sulesepa tiitli. Laureaadiks sai Katrin Uuspõld ajalehest Virumaa Teataja. Nominentideks olid veel Erik Boltowski, Ene Puusemp, Sirle Sommer-Kalda, kes kõik said EKSÜ poolt tänukirjad seltsitegevuse kajastamise eest.

Ettekande ajakirjandusest ja keelest pidas Ph.D Maarja Lõhmus.

(veel …)

Ülevaade toimeka Tveri eesti seltsi tegemistest 2016nda aasta näitel

Tveri Eesti Selts loodi 23.11.1998.aastal asutava koosoleku otsusega. 25. jaanuaril 1999.a. Tveri oblasti Administratsiooni Justiitsvalitsuse poolt selts registreeriti, registrinumber 681. Seltsi kuulub ametlikult 17 liiget.

Selts teeb aktiivset koostööd V.V. Andrejevi nimelise laste kunstikooliga, Kalinini rajooni Burashevo külavalitsusega, karjala ja soome seltsidega, oblasti raamatukoguga, organisatsioonidega “Elu kvaliteet” ja “Tveri majavalitseja”; Haljala eesti kultuuriseltsiga.

(veel …)

Tartumaa Rahvakultuuri Keskseltsi tegemistest

Tartumaa Rahvakultuuri Keskseltsi alla kuulub Folgiklubi, mis toimub iga kuu neljandal neljapäeval Sisevete Saatkonnas. Klubil on välja kujunenud oma kindel sihtrühm ja üritused on nende seas menukad. Intervjuud külalistega teeb Ants Johanson, musitseeritakse ja lauldakse rahvalaule ka ühiselt publikuga. Kogu üritus lindistatakse ja töödeldakse kõlbulikuks ERR klaasikaraadio folgialbumile. Lindistab Sulev Salm ja raadiosaate toimetab Liina Vainumetsa. 22.veebruari folgiklubis olid külaliseks parmupillimängijad Katariin Raska ja Kadri Skudra-Suits. Õhtu teemaks oligi “Parmu pill”.

(veel …)

Virumaa Teataja kirjutab

Ajaleht Virumaa Teataja kirjutab:

Eesti Kultuuriseltside Ühenduse antava tiitli “Seltsisõbralik sulesepp” pälvis nelja nominendi seas Virumaa Teataja ajakirjanik Katrin Uuspõld.

Täpsemalt loe siit: