Press "Enter" to skip to content

Kaug-Ida eestlased: kohanemine, identiteet, assimileerumine

Et maailm on endiselt jagunenud mitte-demokraatlikuks idaks ja demokraatlikuks lääneks, siis olen oma uuringuteks valinud just ida pool elavad eestlaste järeltulijad, kes on paljude eestlaste jaoks omandanud negatiivse tähenduse nn. „venemaa-eestlaste” või „jeestlaste” näol, kes saadeti kodumaale uut nõukogude korda tooma. Sageli oli tegu täiesti venestunud eestlaste järeltulijatega, kommunistidega, kes ei osanud pahatihti isegi eesti keelt, või kui oskasid, siis vigadega; ent teisalt oli nendehulgas palju just keeleoskajaid, kes sellega lunastasid sõidupileti ENSV-sse.

Siberi eestlastest mööda minnes, on minu eriliseks huviobjektiks Kaug-Ida eestlased, ehk siis Ussuurimaa eestlased. Sealt, Liivikülast on pärit ka minu vanaisa. Pikemalt – Magistritöö

Avaldame siinkohal autori, Ivo Pauluse, loal tema magistritöö Kaug-Ida ja Vladivostoki eestlastest. Käsikirja saime autori käest.

Valgevene riiklik Rahvuskultuuride Keskus, Valgevene Eesti Selts “Pääsuke” ning Eesti Kultuuriseltside Ühendus istusid Minskis ühise laua taga

24. aprillil toimus Minskis  Valgevene Vabariiklikus Rahvuskultuuride Keskuses Valgevene Eesti seltsi “Pääsuke”, Eesti Kultuuriseltside Ühenduse ja Valgevene Kultuuriministeeriumi juures asuva Rahvuskultuuri Keskuse juhatuse kolmepoolne kohtumine. Kohtumisest tegi ülevaate ka Valgevene TV NTV24, kus videolugu kohtumisest ja Eesti seltsitegevusest avaldatakse juulis vahetult enne Eesti pidu Minskis.

(veel …)

Mari Sarv 26. aprilli Tartu Folgiklubis

Aprilli folgiklubis on külas regilaulutundja Mari Sarv.
 
Mari on Haridus- ja Teadusministeeriumi Teaduskollektsioonide humanitaarteaduslike kogude ekspertnõukogu juhtkonnas, juhib Eesti Rahvaluule Arhiivi (ERA) uurimisprojekti “Folkloor kultuurilise kommunikatsiooni protsessis: ideoloogiad ja kogukonnad”, on ERA toimetuste toimetuskolleegiumi liige, Eesti digitaalhumanitaaria aastakonverentside üks peakorraldajatest, Eesti Kirjandusmuuseumi teadusnõukogu liige, Rahvusraamatukogu Eesti veebiarhiveerimise ekspertide töörühma liige, Rahvusvaheliste regilaulukonverentside seeria üks peakorraldajatest, ent …

… eelkõige on Mari Sarv veenev regilaulude laulja.

 

Tartu Folgiklubi õhtu Emajõel, Sisevete Saatkonnas algab kell 19. Olete oodatud!

Eestimaalased Petrozavodski kontserdil

30. märtsil toimus ülevenemaalise kooride assamblee “Laulu” raames  Narva noortekoori “Vaimustus” ja Sillamäe Muusikakooli ansambli “Sinine Lind” kontsert Petrozavodski Laste- ja Koorimuusikakoolis. Kollektiivide juhendaja on Gustav Ernesaksa nimelise koorimuusika edendamise stipendiumi  laureaat   Mihhail  Gorjušin, kes varem on olnud sama konkursi žürii liige.

(veel …)

Lihavõtted Eesti Kodus, Bradfordis Inglismaal

Munadepühad 2018 Eesti Kodu Klubis

Täna oli Klubis tore päev – pidasime Munadepühi. Kõik kohaletulnud lapsed ja nende vanemad said mune värvida, mune koksida ja sokolaadimune otsida meie kevadises aias!We had a fun-filled day today! Children were busy with egg painting, egg tapping and egg hunting in our lovely garden filled with spring flowers!

Posted by Eesti Kodu, Bradford, UK on 8. aprill 2018. a.