Press "Enter" to skip to content
Hetkel aktuaalne

Kultuuriseltside kevadpidu “Ikka üheskoos”

26. mail kell 11-17 korraldab Eesti Kultuuriseltside Ühendus koostöös Narva-Jõesuu Eestlaste Seltsi Kalju, Narva Eesti Seltsi ja Narva Linnavalitsusega Narvas üle-eestilise seltside kevadpeo “Ikka üheskoos”. Kevadpidu toimub Narva Muuseumi Põhjaõues. (veel …)

Punasel Lagedal Eesti Aiakeses

04.-07.10.2018 toimuvad MTÜ Ants Paju nimelise fondi ja Eesti Kultuuriseltside Ühenduse ning Tallinna Kirjandusmuuseumi koostöös EV 100 juubeli tähistamise raames Eesti Kultuuripäevad Eesti Aiakeses 2018 ja avatakse  bareljeef Kaukaasia Tammsaare muuseumi rajajale, Ants Pajule.

(veel …)

Muugal oli talgunädal

Kevad on ikka suur koristamise ja korrastamise aeg ja nii võtsid ka tragimad Muuga naised taas rehad kätte, et kodukülas veidi korda luua. Kui tavaliselt peetakse talgusid ühel päeval, siis Muugal võeti kodukoha heakord ette lausa mitmel päeval.

(veel …)

14. mail korraldas Tveri muusikakool kohaliku kultuurisündmuse

14. mail korraldas Tveri muusikakool kohaliku kultuurisündmuse „Sõprussillad: Tver, Shotimaa, Eesti“. Ürituse korraldasid Tveri muusikakoolis töötavad ja lapsi õpetavad Tveri eesti seltsi liikmed, eesotsas dirigent Mihkel Õunapiga ja Natalja Perestenkoga, kes juhatas tantse. Eesmärk oli tutvustada linnarahvale nii Shoti kui Eesti muusikat ja kultuurilugu.

(veel …)

Eestlaste ümarlaud Venemaal

20 mail toimub Siberi eesti kultuuripäevade raames Krasnojarski riiklikus teadusraamatukogus Venemaal asuvate  eesti kogukondade ümarlaud (“Российские эстонцы”).

Kohale on kutsutud esindajad Tverist, Sankt-Peterburist, Novosibirski oblasti vanast Orava külast, Stavropoli kraist ja mujaltki. Arutatakse Venemaa eesti seltside vahelist koostööd

https://vk.com/club17684629

Jõgevale rajatakse skulptuurpink Ants Paju mälestuseks

Ants Paju oli Riigikogu liige, Eesti Vabariigi presidendi esindaja rahvusvähemuste ümarlauas, 20. Augusti Klubi liige, Valgetähe ja Riigivapi teenetemärgi omanik, Jõgeva ja Põltsamaa linna aukodanik, Eesti Looduskaitse Seltsi auliige, Eesti Roheliste Liikumise algataja ja eestvedaja, Sõpruse Pargi rajaja, Kaukaasia ja Siberi eestlaste huvide eest seisja, Tammsaare muuseumi rajaja Kaukaasias, ajakirja „Eesti Loodus“ peatoimetaja fosforiidisõjapäevil, Jõgeva linnapea, kettaheitja, kuulitõukaja, mitmete spordivõistluste ellukutsuja, eestluse edendaja.

Pikemalt siit