Press "Enter" to skip to content

Tartu linna jaanituli Raadi mõisapargis 23. juunil 2018. kl 17 – 01.

Jaanipidu on saanud  möödanikuks, aga head mälestused  sellest meie rahvakalendri ühest kesksemast päevast  tulevad meiega suvesse kaasa.
Jaanilaupäeval oli ilm imeline, pidulisi oli Raadi mõisapargis ja järve kaldal  10 000 kandis, kaunis  jaanilõke  põles töökalt neli tundi ja muutus üha kaunimaks.

Kaheksa tunni jooksul  oli Raadi mõisapargis tegevust küllaga. Pisikestele jaanipäevalistele oli avatud päris oma mängumaa, suuremad sõitsid elektriautodega, hüppasid batuudil,  veeresid zorb- pallis , mängisid rotundis kabet ,käisid giidi saatel ajaloolisel jalutuskäigul ja vaatasid  uuenenud Raadi ajalugu tutvustavat näitust. Näomaalingut soovijad seisid kannatlikult järjekorras, aga maitsva  jaanitoidu ja – joogi sai tänu ERMi toitlustuse heale tööle kätte järjekorrata. ERMi Sõprade Seltsi vabatahtlikud Külli, Maie ja Elvi jagasid muuseumi tutvustavaid materjale, juhatasid peresid  mõisat tutvustavale orienteerumismängule ja  panid külaliste teadmisi proovile   liiklusohutuse reeglite tundmises.
Tants kestis kuni kella üheni öösel ja selle eest hoolitsesid  ansamblid Torupilli Jussi Trio, Kiiora, Lõõtspillipoisid  ning Heino Tartes ja Sõbrad.
Gaudeamuse tuli jõudis  värvika eskordi saatel täpselt kell 21 kohale , et Tartu linnapea Urmas Klaasi  toetusel süüdata  rahva rõõmuks jaanilõke Raadi järve kaldal.

Turvalisuse eest vastutasid Päästeamet  ja G4S, aga   neilegi möödus see õhtu rahulikult.
Fotod Alar ja Sirje Madisson.