19. jaan. 2022

Eesti väikseim festival RuhnuRahu 23-25 august 2019

RuhnuRahu on Eesti kõige väiksem kultuurifestival ainult sõbralikele inimestele, keda siinmail pisut vähemaks jääb. Teeme oma utoopiat viiendat korda – hea tujuga ja ilma rahata, katkise laeva ja kehva tuulega.

Ruhnu on Eesti eraldatuim paik ja RuhnuRahu saare peamine kultuurisündmus. Pidevalt rikkis liinilaevaga jõuab festivalile 80 inimest, keda ootavad poolsada lahket elanikku, 30 shoti mägiveist ja Eesti ilusaim paradiisisaar.

RuhnuRahu eesmärk on tagasihoidlik – tuua Eesti väikseimale festivalile parimad artistid ja tegijad. Meie esinejate seas on seni olnud Vaiko Eplik, Kadri Voorand ja Mihkel Mälgand, Mick Pedaja, Mari Kalkun, Puuluup, Tintura, Efterklang, Aparaat, Lu:k, VAT Teater ja Kinoteater, Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane, Karoliina Kreintaal ja Merike Paberits, Ivo Posti ja Kristo Käo, Drummie & Orav, Don Erikson, kunstnikud Peeter Laurits, August Künnapu, Aarne Maasik, Heiki Leis ja Mihkel Ilus, filmitegijad Veiko Õunpuu, Jaanis Valk, Marianne Kõrver, Heilika Pikkov ja palju teisi. Igale festivalile tõmbab südantlõhestava lahkumistiskoga joone alla Ennu Ratas. Meie külalised astuvad üles, et toetada Ruhnu saart ja selle tibatillukest kogukonda.