Press "Enter" to skip to content

Posts published in “Tallinna Võru Selts”

Ikka üheskoos!

25. mail toimus järjekordne EKSÜ seltside kevadpidu “ikka üheskoos”. Seekord tähistati kevadet Lääne-Virumaal Muuga mõisas ning kevadpidu oli osa Muuga mõisa päevadest.

(veel …)

Kuidas läheb Tallinna võrukestel?

5. mail toimus Tallinna Võru Seltsi suurkogu. Seekordsel suurkogul esines Võrumaalt pärit 3-kordne minister Ivari Padar. Ivari on olnud 2 korda põllumajandus-, 1 kord rahandusminister ning 6 ja pool aastat europarlamendi saadik Brüsselis. Vaatamata  kõrgetele ametitele on ta oma olemuselt jäänud lihtsaks, väga hästi võru keelt kõnelevaks meheks.

(veel …)

Tallinna Võru Seltsi suurkogul toimus huvitav kohtumine

6. mail toimunud Tallinna Võru Seltsi kokkutulekule ehk suurkogule oli palutud rääkima seltsi juhatuse liige Jaanis Valk, kes on dokumentaalfilmi „AHTO. Unistuste laev” autor. Jaanis rääkis meile poolteist tundi põhjalikult filmi sünniloost ja ka sellest, mis jäi kaadri taha ning vaatajani ei jõudnud.

Kokku läks filmi tegemiseks aega 10 aastat. Enda suguvõsa lugu uurides avastas Jaanis, et tema vanaema vend oli 40-ndatel Eesti aurulaeva peal madruseks ja jäi Ameerikasse. Aga kui palju selliseid meremehi võiks veel olla?

(veel …)

Jõulud 2017 – Tallinna Võru Selts

Tallina Võru Selts pidas jõulupidu 17. detsembril 2017. Seltsi kokkusaamine jõulude ajal on juba üle 15 aasta vanune tava.

Seekordne pidu oli nagu ikka “Hõbepeekri” kohvikus. Osa võttis 37 seltsi liiget. Pidu algas ühises ringis glögijoomise ja heade soovide soovimisega.  Muusikat tegi Kuldar Kalluste, kes on olnud ka ansambli Laine kitarrimängija. Praegu on ta rahvusvaheliselt tuntud kitarrimeister. (veel …)