Press "Enter" to skip to content

Uhkelt Eestit esindama Maroccosse!

Igast ilmanurgast eestlasi ühendav Estonian Folks paneb taas kokku rühma, et Eestit esindada ja tutvustada eksootilisel rahvusvahelisel festivalil Maroccos. Seekord on osaletakse World Folklore Days in Marrakech 26.-29. märtsil.

Tegemist on Põhja-Aafrika suurima kultuuriüritusega, kus Eestil pole veel õnnestunud osaleda. Sel aastal on Estonian Folks pannud kokku grupi Eesti rahvatantsijatest, muusikutest ja toredatest eestlastest, kes soovivad oma panuse anda. Liitunud on juba pea 20 eestlast Londonist, Soomest, Poolast ja ka Eestist.

Liituma oodatakse huvilisi tantsima ja laulma, pillimängijaid, ilusaid rahvariiete kandjaid rongkäikule. Ka teisi, kes soovivad festivali suminast osa saada ja eestlasi toetada.

Eestlased kogunevad Marrakechis juba 24. märtsil, et omavahel tutvuda, teha proove ja kokku panna 30-ne minutiline esinemiskava.


Estonian Folks International on koos käinud mitmetel rahvusvahelistel festivalidel Euroopas ja suutnud edukalt esindada oma kodumaad. Esinemiskava, rongkäik, riided ja muu vajalik räägitakse kokku juba nädalaid enne reisi, et iga osaline saaks piisavalt ettevalmistuda. Siiamaani on 1-2 päeva enne festivali algust sihtkohta jõudmine olnud piisav, et omavahel tutvuda, proovi teha ja plaan paika panna.

Festivali ametlik lehekülg:
https://marrakechfolkloredays.com/en/

Eestlastele tehtud pakkumise leiab Estonian Folksi kodulehelt:
http://estonianfolks.com/page/view/80