18. Июл 2024

Eestlased andsid Moldaavias kontserti

3. kuni 10. oktoobrini külastas Tallinna Tuletõrjeühingu puhkpilliorkester Moldaavia Vabariiki. Orkestri kutsujaks oli Criuleni Linnavalitsus. 

Orkestrandid olid riietatud stiilsetesse vormiriietesse. Muusikat pakuti mitmele maitsele: klassikat, jazzi, rahvuslikke viise ning Eesti heliloojate loomingut. Orkestri esinemisplatsi kõrvale oli üles tõmmatud orkestri suur bänner. Kontserdid toimusid iga päev ja erinevates paikades.

5, 6 oktoobril peeti Moldaavias iga-aastast Veinifestivali. Sellel aastal juba 18ndat korda. Programm koosnes mitmest osast ja see toimus Chisinau kesklinna erinevates linnaosades. Moldaavia Eesti Seltsi abil oli võimalik ka Tallinna orkester lülitada ürtiuste programmi –  nimelt said nad esinemisloa lausa linna keskpargis!

Loomulikult osalesid üritustel Moldaavia Eesti Seltsi liikmed eesotsas Igor Goncearoviga, kes on nii eesti seltsi esimees kui ka Eesti aukonsul Moldaavias. Eestlastel olid kaasas meie väikesed rahvuslipud. Tallinna muusikuid toetati aktiivse kaasa laulmisega. Moldaavias on eestlased vägagi tuntud oma hea muusika ning koorilaulu traditsiooni pärast.

Tallinna Tuletõrjeühingu puhkpilliorkester jäi esinemistega väga rahule ja on tänulik hr Igor Goncearovile neile osutatud abi eest!

Kultuurivahetus ning Eesti muusika ja traditsioonide tutvustamine on kahepoolselt kasulik nii Eestile kui Moldaaviale.

Järgmine eestlasi tutvustav sündmus Moldaavias leiab aset juba 15. oktoobril kui toimuvad Chisinau linna päevad. Üles astub Kalevi Kammerkoor, kes esitab eesti rahvalaule, maailma klassi kuuluvat loomingut ning õigeusu repertuaari. Kontserti pikkus on 40 minutit ja on tasuta. Kel võimalik, tulge kohale!

Igor Goncearov,
Chisinaus

Kaanefotol: vasakult hr Igor Goncearov koos orkestri juhtidega