25. juuli 2024

EV102 Londonis

23. veebruari pärastlõunal kogunesid peomeeleolus eestlased Londoni Eesti Majas, et pidulikult tähistada Eesti Vabariigi 102. sünnipäeva.


Pidulik kontsert algas Eesti  hümniga. Videoklipi vahendusel vaatasid eestlased rahvastikuminister Riina Solmani tervitust väliseesti kogukonnale. Ma tänan teid, et olete hoidnud Eestit oma südames alati ja igal pool! ütles minister.  Need  tänusõnad  tõid nii mõnelegi Londoni eestlasele liigutuspisara silma.

Tervitussõnad Londoni eestlastele edastas ka Eesti suursaadik Londonis Tiina Intelmann. Suursaadik andis üle välisminister Urmas Reinsalu tänukirja Katrin Legrainile pikaaegse tänuväärse  töö eest Eesti Maja esinaisena.

Kontsert jätkus Estonian Folksi tantsudega. Buffee-laual ootasid peolisi Ave Kelle valmistatud kodused eestipärased suupisted – kiluvõileivad ja kartulisalat. Suu magusaks sai hõrgu kama-mustika desserdiga.

Kontsert jätkus ülevas meeleolus, kauneid meloodiaid sai kuulda Londonis elava populaarse džässlaulja Madara Wilsoni esituses, keda klaveril saatis Reet Kromel Williams.

Täname korraldajaid, meeleolu oli ülev!

Tiia Avastu,
LESi esinaine

Tiina Intelmann üle andmas Eesti Maja esinaisele Katrin Legrainile aukirja