13. juuni 2024

Kaukaasia eestlaste aastapäevatervitus

Hea Eesti rahvas!

Saadame teile tervitusi Kaukaasia lumiste mägede alt ja soovime südamest õnne Eesti Vabariigi 103. aastapäeva puhul!

Eestlased on õnnelik rahvas, sest meil on oma vaba maa ja vaba riik. Meie esivanemad võtsid oma vaba riigi loomist täie tõsiduse ja kogu hingega. Ka siin, Kaukaasias, tervitasid Abhaasia eestlased kodumaa iseseisvumist 1918.aastal suure rahvusliku vaimustusega.

1919.aastal suvel moodustati Abhaasia eestlaste pataljon, et minna Vabadussõtta Eesti eest võitlema. Paraku aegade keerukuse tõttu selleni ei jõutud. Kõik see nõudis tihti ülisuurt julgust, otsustavust ja meelekindlust. Soovime kõigile ilusat ja kaunist Eesti Vabariigi aastapäeva!

Elagu Eesti!

Abhaasia Sulevi ja Salme eesti selts “Kalevipoeg”