22. Июл 2024

Meie mihklite kevad

Pärast pikka ootust läks Mikkelis tegutseva Eesti Kultuuri Seltsi ”Mihkel” seltsielu uue hooga käima.

Märtsis algas kevad ja koos sellega lõppesid Mikkelis kogunemispiirangud. Koostöös Turu Eesti Keskusega aitasid mihklid aprillis korraldada Mikkelis Turu teatri külalisetendust Piret Jaaksi näidendiga ”Öökuninganna”. Täiskasvanutele mõeldud eestikeelne komöödia Tene Ruubeli ja Marin Mägi-Eferti esituses tegi pärast ränka talve pealtvaatajate meele rõõmsaks.

Volbriõhtul, 30. aprillil said aga suured ja väikesed mihklid kokku lõkketule ääres Kaihu kojas. Lõkkel küpsetati pannkooke ja vorstikesi, juttu ja laulu jätkus kauaks. Kaasavõetud laululehtedelt lauldi läbi kõik tuttavad laulud. Tore oli üle hulga aja lõpuks ka silmast silma näha. Viimase paari aasta kohtumised olid ju enamasti kõik virtuaalsed. Volbriõhtu tähistamisest otsustati teha igakevadine traditsioon.

Tehti plaane ka sügishooajaks. Mihklitel on traditsiooniks saanud pidada kooliaasta alguses suvepäevi. Kool algab Soomes juba augustis. Kaihu kojas tahame tähistada mihklipäeva ja muidugi korraldame ka jõuluõhtu.

10. mail sai üle mitme aasta teoks kevadpidu. Eesti keele tundides osalevate õpetaja Piret Seloneni õpilastega ja nende vanematega koos tähistasime vanas romantilises Porstuakammaris emadepäeva. Õpilased esitasid omaloodud luuletusi ja Oliveri esituses kuulsime klaveripala. Viidi läbi kahoot ehk emadepäeva teemaline viktoriin, kus emadel-isadel oli kõvasti peamurdmist. Koos lauldi tuttavaid lastelaule, söödi kringlit ja eesti komme. ”Juba linnukesed väljas laulavad…” laulsid kooris lõpuks nii väikesed kui suured. Jah, tõesti, kena kevade on käes. Ka seltsielus on jälle käes tärkamise aeg.

Ilona Kolberg
Mikkeli

 

Kaanefotol: õpilaste ühispilt koos õpetaja Pireti ja abiõpetaja Anneliga