13. juuni 2024

Eesti Vabariik 105 näitus Tamperes

Tampere Eesti Klubi korraldas Eesti Vabariigi 105.aastapäeva puhul näituse, kus põimusid Heli Pressi klaasikunst ja Rait Priksi söejoonistused. Näitus oli avatud 21. veebruarist kuni 12. märtsini 2023 Laikku Kultuurikeskuse aulagaleriis.

Kaunis sini-must-valge klaas ja hall-valge-must varjundis söemaal harmoniseerusid kenasti ja andsid Eesti 105. aastapäeva pidulikkusele palju juurde.

25. veebruaril korraldasime koostöös Pirkamaa organisatsioonidega Eesti 105 aastapäeva aktuse ning kontserdil esinesid Inga ja Toomas Lunge Tartust. Osalejaid oli üle 120 ja vaheajal nauditi Heli ja Raidi loomingut.

Tampere Eesti Klubi sai kahe imelise töö omanikuks: Heli Press kinkis oma sinimustvalge klaasvitraaži ja Rait Priks söejoonistus Laikku Kultuurikeskusest Tamperes. Näituse loojate külaliste raamatud täitusid tänusõnade ja heade soovidega näituse külastajatelt.

Oli Eesti 105. sünniaastapäev! Tampere Eesti Klubi tänab kõiki koostöö eest!

Annela Liivat