25. juuli 2024

Valge Surm ja Uinuv Kaunitar.

Meie liikmetelt on ilmunud kaks uut raamatut.

Karikaturistil Urmas Nevaltsil on ilmunud lasteraamat “Valge Surm ja Pähkloru ettekuulutus”.

Rutsi isa ütleb, et suhkur on valge surm. Kas suhkrutrollid vallutavad kogu selle kauni maailma või suudab neid keegi peatada? Paljude lasteraamatute illustreerija Urmas Nemvalts on seekord nii kirjutaja kui ka joonistaja.

Müügis on Apollo ja Rahva Raamatu raamatupoodides, aga saab ka tellida autorilt otse autogrammiga veidi soodsamalt urmas.nemvalts@postimees.ee

13. juunil esitles karikaturist ja armastatud lasteraamatute illustraator Urmas Nemvalts Solarise Apollo raamatupoes oma lasteraamatut «Valge Surm ja Pähklioru ettekuulutus», kus nii loo autoriks kui ka piltide joonistajaks on ta ise. Vaata galeriid raamatupoes toimunud esitlusest!


Raamatukirjastus Vebelex (Raamat Postkaardi Hinnaga) on avaldanud raamatu Tudulinnast – “Alutaguse uinuv kaunitar/ Lugusid Tudulinnast”.

Raamatu autor Ago-Livius Kerge on sündinud 1933.a. Tudulinnas. Selles raamatus on ära toodud mitmeid autori kodukandiga seotud legende. Suuresti on kajastatud Laulu-Mängu Seltsi, Naisseltsi, koolielu ja arstijaoskonna tegevust. Kirja on pandud paljude Tudulinnas sündinud üle-eestiliselt tuntud isikute andmeid. Samuti kirjeldatakse mitmete välismaale siirdunud tudulinlaste saatust.

Raamatu autor on lisaks oma teadmistele Tudulinna kultuurielust ja külarahva tegevusest päris palju oma koduste juttusid kuulnud ning nii hakkaski seda tasapisi kirja panema ja raamatuks vormima.

Raamatut saab soetada kirjastuselt: vebelex@gmail.com