16. Июн 2024

Tartu linna jaanituli kutsus juba 14. korda

ERMi ja tema Sõprade Seltsi korraldatud Tartu linna jaanituli  kutsus juba 14. korda Raadi mõisaparki  tähistama võidupäeva ja  meie rahvakalendri ühte romantilisemat püha. Ka tänavu tuleb tunnistada, et kaheksatunnise programmi jooksul sündis uus publikurekord.

Ilmataat arvas, et nüüd on kiusust küll ja nii said perepäeval lapsed batuudil ja zorb-pallides lustida, sõita elektriautoga, tellida uhkeid näomaalinguid, teha ponisõitu, paitada miniloomaaia asukaid, mängida välimalet ja kabet, panna ennast proovile liikluseeskirjade tundmises, tutvuda otsimismängus Raadi ajalooga, käia fotonäitusel ja  giidiga kultuurirännul. ERMi telgis käis hoogne käepaela punumine  ning  harjutati põnevaid rätikute sidumise võtteid. Kõige tillemad pidulised  aga askeldasid Minikool OÜ poolt sisustatud mängumaal.

Kui tegevus oli päeva kulgedes kolinud pargi ülemisest osast alla järve äärde,  algas tantsuõhtu. Tartu linnapea Urmas Klaas  tänas oma sõnavõtus ka  korraldajaid ja pani publiku ERMi ning ERMi Sõprade Seltsi kiituseks kaasa hõiskama. Muuseumi ja seltsi poolt oli publikut tervitamas Art leete. Ja siis oligi aeg süüdata päeval Viljandist Tartusse jõudnud võidutulest Tartu linna jaanituli. Naiskodukaitse ja Kaitseliidu liikmete kantuna, Svjata Vatra solisti Ruslan Trochynskyi tromboonihelide ning tuhandete piduliste ergutushüüete saatel  jõudis tõrvik lõkkeplatsile ja Tartu linnapea süütas  jaanitule.

Õhtu jätkus ansamblitega Legend, Svjata Vatra ja Nedsaja Küla Bänd, kes hoidsid tantsuplatsi täis peo lõpuni.

Toetajad ja koostööpartnerid olid Tartu linn, ERM, ERMi Sõprade Selts, Transpordiamet, Päästeamet, Kaitseliidu Tartu malev, Puidupltas OÜ ja Aida Talu OÜ ning muidugi seltsi vabatahtlikud.

Pilte võib juurde vaadata: https://www.facebook.com/ermi.sopradeselts

Sirje Madisson