17. Июл 2024

Mikkeli Eesti Keskus kultuuriseltside suvekoolist

Mikkeli Eesti Keskusest Eva ja Günter osalesid juuni esimesel nädalavahetusel EKSÜ suvepäevadel Hiiumaal Kassaris. Tore oli vestelda, võrgustuda ja koosolemist nautida eesti seltside esindajatega maailma eri otsadest – sai jagatud häid mõtteid ning huvitavaid ideid ja loodud uusi eesmärke.

Kultuuriseltside suvekoolid on alati nii virgestavad, sest lisavad motivatsiooni jõudsalt jätkata ühingu tegevusega. Samal ajal peeti Kassari kiigeplatsil XIII väikesaarte laulupidu, kus sai osaletud ka suisa rongkäigus. Ja oh neid kauneid kirjuid seelikuid…ja rahvalaule -ja tantse!

Tutvust sai tehtud esindajatega järgmistest seltsidest: Hiiumaa Kultuuri Selts, Klubi Pühalepa Vanamehed, Kuriste Haridusselts, MTÜ Hiiumaa Teabekapital, Orjaku külaselts, Kassari Haridusselts, Hiiumaa Käsitööselts. Parim kohalik giid Helgi Põllo andis fantastilise lühiülevaate ajaloost R.Tobiase muuseumis, Reigi kirikus, Vaemla villavabrikus, Kassari kabelis. Auväärset hõngu saime tunda A. Ja O. Kallase majas.

Kohalik toit maitses hästi nii Kassari puhkekeskuses Lest & Lammas Restos, Keldrimäe külalistemajas, Ratturi talus kui ka Vetsi Tallis. Samuti pakkus maitsenaudinguid Kärdlas Sampanjabaar ja resto Kork, mida külastades oli tore vestelda omanikuga Andre Abneriga, kelle firma Paljasjalg kaudu varasemalt on kirjastatud värvi-luuleraamat Nõia 13, mille ka seekord suvekoolis kauged osalejad kaasa said. Tänud Andrele haruldase kingituse eest MEKi raamatukogule, milleks on Kirjastus Paljasjalalt välja antud sõnaraamat Joh.Mey ”Meresõnastik”!

Tuttavaks said Hiiumaa tuletornid ja kaunid rannad! Tänud korraldajatele – eesotsas Liina Miksile ja EKSÜ juhatusele ning samuti tänud toredate intervjuude eest Maarja Lõhmusele!

Aitäh imeline Hiiumaa ja imeline üritus!

Eva Bellen/Mikkeli Eesti Keskus