25. Июл 2024

32 taasiseseisvumispäev Eesti Toas Mikkelis

22.augustil tähistati Mikkeli Eesti Keskuses 32 aastat Eesti Vabariigi taasiseseisvumisest. Õnne sündmuse puhul tulid soovima nii eestlased kui ka eesti sõbrad, üks kaunis daam üllatas meeldivalt oma koduaiast nopitud gladioolidega, mis toa särama ja lõhnama lõid ja pidutunde tõid.

Vesteldud sai iseseisvusaastate nii alguaegadest kui ka hilisematest perioodidest…palju lootusi ja kogemusi ning huvitavaid juhtumisi on mahtunud sellesse juba üle kolmesse kümnendisse. Keerates mälus lehti tagasi on põnev hinnata algusaegade unistusi ja eesmärke ning taas tänases hetkes aduda ja rõõmustada iseseisvuse ning vabaduse üle.

Raamaturiiulilt leidus sirvimiseks ajaloolist dokumentaalset kirjandust Eesti iseseisvumisest, muuhulgas Tiit Made kirjutatud ”Mu Isamaa”.

Juhatuse esimees Günter Peedu valmistas pidulauale tordi, milles Eesti sinist esindasid Mikkeli lähiümbrusest Anttolast korjatud mustikad ning lisamaitseid andsid tume shokolaad, valge bezee ja halvaa. Ka mustika-pohla mahl oli enda korjatud marjadest värskelt valmistatud. Tänud, et oli taas võimalus vabadust tähistada puhta toidu ja puhaste mõtetega!

Mikkeli Eesti Keskus
Eva Bellen