25. juuli 2024

Jõksi raamat…

12. septembril 2023 esitles Kanepi Laulu Selts Kanepi Seltsimajas oma auliikme Milvi Hirvlaane Jõksi raamatut. Hommikul said uue raamatu saamisloost ja sisust ülevaate Kanepi pensionäride klubi Ajaring liikmed ja õhtusele esitlusele olid kutsutud kõik raamatu väljaandmisele kaasa aidanud inimesed.

Kanepi Laulu Selts on võtnud oma missiooniks Kanepi kihelkonna rikkaliku kultuuriloo jäädvustamise. Laulu Selts on initsiaatoriks olnud aastaid mitmete seniste kultuuriloo kogumike väljaandmisel. Seekord on sõnumiks: M. Zilmeri lauluread …kuni su küla elab, elad sina ka … Kanepi Laulu Seltsi auliige, ajaloolane Milvi Hirvlaane on Kanepi ajalugu uurinud pea kogu oma elu. Tema sulest on ilmunud aastate jooksul palju raamatuid ja artikleid. Nüüd on valmis saanud ja ootab väljaandmist JÕKSI RAAMAT. Arhiiviriiulilt tuuakse rahva kätte vana koolimehe August Tina käsikirjalised uurimused. Sadasid mineviku aktiivseid kohalikke tegelasi tuuakse hetkeks meie keskele tagasi.

Raamat on pühendatud ka Euroopa kultuuripealinnale 2024 Tartule, tunnustamaks Kanepi XIX sajandi erilist osa ja sidemeid Tartuga lõunaeesti keele hoidmisel ja propageerimisel Rothide, Treffnerite, Kannide, Danielide ja teiste rahvusliku liikumise äratajate juhtimisel.

Jõksi küla ja naaberkülade Kellaküla, Heisri, Mõndsi, Naha, Piigandi, Karste ja  Kaagvere talude ja inimeste olulistest tegemistest meie kodupaiga kujunemisel saate teada Milvi Hirvlaane uuest väga põnevast ja ülevaatlikust raamatust, kus oma koht ka pärimuslikel lorilugudel. Raamat sisaldab hulgaliselt ajaloolisi fotosid ja jooniseid. Raamatu maht on 312 lehekülge ja tiraaž 250

Raamatu väljaandmist toetas Hooandja keskkonnas 48 hooandjat. Suurtoetajateks olid Kanepi Laulu Selts, E- Kunstisalong, Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupp, Kanepi Vallavalitsus ja Eesti Kultuuriseltside Ühendus. Raamat kingiti Kanepi valla koolidele, raamatukogudele ja muuseumidele ja kõigile hooandjatele.

Raamatu väljaandmist toetas Hooandja keskkonnas 48 hooandjat. Suurtoetajateks olid Kanepi Laulu Selts, E- Kunstisalong, Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupp, Kanepi Vallavalitsus ja Eesti Kultuuriseltside Ühendus. Raamat kingiti Kanepi valla koolidele, raamatukogudele ja muuseumidele ja kõigile hooandjatele.

Kanepi Laulu Selts tänab veelkord kõiki kes aitasid kaasa Jõksi raamatu väljaandmisele.


Tordi valmistas Kanepi segakooris laulev Põlva Tillu kohviku kondiiter Liis Helme ja suupisted meisterdas Kanepi Laulu Seltsi noorim liige Linda Jalas.

Marju Jalas
Fotod tegi Liina Miks