21. Июл 2024

Juba kümnes kord heisati Mulgi lipp

Mustla keskel asuva Mulgi Majaka tippu heisati täna taas kord Mulgimaa lipp.

Lipu tseremoonia algas Tarvastu Gümnaasiumi juurest, kus kõik koolilapsed olid varustatud väikeste lipukestega, kes seda uhkelt demonstreerisid. Rongkäigu eesotsas sammusid Mulgi Vanemb, siis Mulgimaa vallavanemad ning kogukonnajuhid. Saatjaks torupilli viis.

Tervituskõned ning ülev lipu heiskamistseremoonia mulgi hümni saatel.

Pärast kogunesid mulgi vanemad Mustla kohvikusse, kus arutati mulgi kultuuri tulevikuväljavaadete ning võimaluste üle.  Leiti, et oluline on eelkõige just noorte hulgas väärtustada mulgi pärimust. On see ju küsimus kohalikust identiteedist. Väga suur võimalus on siin kohalikel koolidel.

Juttu tuli ka 10. nov Mulgi Elamuskeskuses planeeritavast kultuuriseltside seminarist, mis Mulgimaale kokku Eestimaa erinevate nurkade kogukondade esindajad. Mulkidel on suur au olla võõrustajad.


Mulgid tähistavad igal aastal oktoobris Mulgi lipu päeva. Sel päeval heisatakse neljavärviline lipp Majaka tippu, mis jääb sinna kuni 23. veebruarini. Siis heisatakse Mulgi Majaka tippu Eesti Vabariigi trikoloor, mis omakorda jääb Majaka tippu kuni järgmise Mulgi lipu päevani oktoobris. Ja nii igal aastal.

Tõnno Habichti kujundatud Mulgimaa lipp õnnistati Tarvastu Peetri kirikus esmakordselt sisse 12. oktoobril 2013. Mulgimaa Lipu päeva tähistavad üheskoos ka Mulgimaa haridusasutused, et väärtustada ja tõsta esile oma piirkonda ehk Mulgimaad.

Liina Miks
EKSÜ tegevjuht