22. Июл 2024

Eesti jõuluõhtu Mikkeli teatriklubis

20.12.2023 oli Mikkeli teatri kolmapäevaklubis võimalus nautida eestipärast jõuluhõngulist pidu – muusikat, kunsti ja toitu!

Eestipärane jõulumeeleoluline õhtu sai teoks sujuvas koostöös Mikkeli Eesti Keskus ry, Hattu ry ja restoraniga Bistro Holvi ning tänud ka Mikkeli teatri ja Mikkeli linna kultuuriosakonnale.

Õhtukavas esinesid Mikkeli Eesti Keskuse liikmed – muusikamagister Andra Kaus Pieksämäelt (vokaal ja klaver) ja kunstnik Geiu Liisi Juvalt.

Andra pakkus suurepärase jõulumeeleolulise kontsertesituse põimides omavahel muusika, luule, huumori ja ajaloo. Jõululuuletused ja nende soomekeelse tõlke kirjutas Eva Bellen.

GeiuLiisi oli valmis maalinud Eesti kaardile jõulumaali, kuhu kõik osalejad innukalt ka jälje jätsid – märkides sünnikohti, kodukohti ja lemmikpaiku lumehelveste ja jõuluehetena. Restoran Bistro Holvi pakkus esmakordselt oma versiooni eesti jõulutoidust.

Menüüs oli “klubiroog”: verivorst, hapukoores hautatud hapukapsas ja pohlamoos. Eesti jõulutoitu sellel õhtul nauditi nii teatriklubi kui ka restorani poolel.

Tänud kõigile korraldajatele ja osalejatele, et killuke jõuluhõngulist Eestit sai võimalikuks kauni peona siin Lõuna-Savos Mikkelis!

Mikkeli Eesti Keskus ry Eva Bellen/tegevjuht

Kaanefotol: Eva Bellen ja Andra Kaus jõulupidu sisse juhatamas