17. juuni 2024

Neevo osales kahel festivalil

25. mail 2024 korraldas heategevusfond Peterburis festivali „Seeniorid linnas“: Sevkabeli sadamas Neeva jõe kaldal.

„Seeniorid linnas“ on suurim festival Peterburis, mis räägib kaasaegsest vanemast põlvkonnast. 2024. aasta festivali tunnuslause on: „Seeniorid räägivad armastusest“. Ja see ei puuduta mitte ainult suhteid, vaid ka armastust enda, elu, sõprade ja sugulaste ning oma asjaajamise vastu. Osalejatele olid korraldatud temaatilised nurgakesed, kus nad võisid leida endale meelepärase tegevuse: tantsu, stiilipsühholoogia töötuba, lauamängude tsoon, kohtumine psühholoogiga, elav muusika, karjäärinõustamine, käsitöömeistriklass ning linna kogukondade ja eakatele mõeldud teenuste tutvustamine.

Sõbralik õhkkond ja ilus ilm pakkusid palju emotsioone. Festivalil olid esindatud erinevad stiilid ja suunad. Laval esitas ansambel „Neevo“ „Saaremaa valssi“.
Festivali lõpetas põhjapoolse pealinna noorte jazzmuusikute loomingulise ühenduse „Petrograd Jazz Association“ kontsert.


26. mail 2024 toimus Peterburi Rahvuste Majas esimest korda pärast Stifteri mõisa restaureerimist avatud uste päev. Rahvuste Maja külalistel oli võimalik jalutada läbi 1913-14. aastal andeka Poola arhitekti Ludomir-Flavian Hojnowski poolt ehitatud Stifteri mõisa ruumide.
Avatud uste päev oli kingitus Peterburi 321. aastapäevaks.

Üritusel osalesid kümnete rahvuslik-kultuuriliste seltside esindajad, kes tutvustasid Peterburi elanikele oma traditsioonilist kultuuri, kombeid ja algupärast rahvuslikku loomingut.
Avatud uste päev lõppes rahvuslik-kultuuriliste seltside loominguliste rühmade kontserdiga. “Neevol” oli rõõm esitada publiku ees eesti tantse luksuslikes interjöörides.

Marina Akimova