Press "Enter" to skip to content

Eesti Kultuuriseltside Ühendus

Featured

Mina, eestlane VI – Annela ja Tuuli-Emily Liivat : Eestlus Soomes

Annela ja Tuuli-Emily Liivat elavad Soomes ja on aktiivsed eestluse hoidjad. Ema ja tütar on hea näide eesti pere võimalusest tegeleda südameasjaga elades väljaspool Eestit. Neil on ühised põhiväärtused ja nad täiendavad teineteist. Kui ühel on elutarkus ja kogemus, siis teisel on tänapäevale omased tugevad digioskused ja nooruslik aktiivsus. Koos moodustab duo koostöise, sidusa ja edasiviiva terviku, mille eesmärgiks on hoida eestlust välismaal! 

Tulge kuulama meie teekonda Tartu-Pori-Tampere 25. aprillil kell 17.00 nii EKSÜ kodulehel kui ka FBs

(veel …)

Ussikuningas

ERMi Sõprade Seltsi auliikme, ehtekunstniku ja graafiku Kärt Summataveti LOOME- LAUA näitus ERMi Sõprade Seltsi esinduses sai eile täiendust kahe uue joonistuse näol. Joonistused  on sündinud alates 2020. aasta aprillist ja meie näitusele  ilmuvad nad paarikaupa.

(veel …)

Volbrijutud

Volbriöö on tulekul ja Nõia 13 nõiapere elevil! Eesti toas on uksed avatud kolmapäeval 28.4 kl 15-18. Vestleme Volbri traditsioonidest ja räägime nõiajuttu ka. Tore oleks kuulda igaühe oma volbrilugu. Kel soovi, saab tutvuda värskelt ilmunud luule-värviraamatuga, värvida kohapeal kui ka kaasa osta. Tere tulemast suured ja väiksed huvilised! Pakume kohvi, teed ja küpsiseid. Tasuta!

 

Ürituse koduleht: https://www.facebook.com/events/459316682017077/

Siberi setude kindkirjast

Seto naised on läbi aegade olnud nobedad näputööd tegema. Väga armastavad memmed just kudumistööd. Kindlasti on paljud ka meist tuttavad lapsepõlve aegsete labakinnaste eredate mustritega, mille kudusid meie emad ja vanaemad. Tänapäeval on eelistatakse ostetud tooteid. Üha vähem naisi võtab kudumisvardad kasutusele. Kudumiskunst aktuaalsust kaotamas.

Jagame allpool teiega filmi setu naiste kudumitest ning värvilistest kindamustritest.

(veel …)