20. Jun 2024

Rahvapidu Tamperes

25.augustil toimus Tamperes rahvapidu, millega tähistati EV taasiseseisvumise 28.aastapäeva ning Balti keti 30 aastat. Rahvapeol osalesid EV rahvastikuminister Riina Solman, EV aukonsul Tamperes Jani Koivuniemi, Integratsiooni Sihtasutuse esindaja Kaire Cocker. Tampere linna esindas välissuhete osakonna juhataja Satu Vuorinen.

Rahvapidu 2019 oli põimitud eesti pärimusmuusika, laulude, rahvatantsude, luule ja teatriga, kooslaulmiste ja ringmängudega.

Esinejaid oli üle 80, kes olid tulnud kokku üle Soome: segakoor SILLER, rahvatantsurühm Ülelahedad, Helsingi Helmed ja ET Teater Helsingist, naisrahvatantsurühm Nopsajalad Turust, Vingerpusside naisrahvatantsurühm Porist ja Tamperest ning Tampere Eesti Segakoor. Rahvapeol kõlas 2019a juubelilaulupeo repertuaar ning tantsiti pärimustantsude ühendkava. Eesti kultuuri seltsi MIHKEL esindas Ilona Kolberg, kes esitas oma luuletuse „Eesti laul“. Loeti ette Ants Johansoni mõtted Eesti taasiseseisvumise 28. aastapäevaks Eesti Kultuuriseltside Ühenduse poolt, mis ühtlasi oli tervitus Tampere sõpruslinnast Tartust.

Pärimusmuusikud Kristi Kool ja Janne Suits Eestist mängisid rahvamuusikat, saatsid lauljad ning ühislaule ja korraldasid ringtantse.

Rahvapeol tegutses lastenurk ja pop-up kohvikud pakkusid eesti toite.

Rahvapidu 2019 korraldasid Pirkanmaa Tuglase Selts, Tampere Eesti Klubi ja Tampere-Tartu Selts ning toetasid Integratsiooni Sihtasutus Eestist, Tampere linn ja Eesti pood Tamperes. Koostööpartneriks oli ka Soome Eesti Noored ry.

EV taasiseseisvumise 29.aastapäeva tähistamine toimub 22. augustil 2020 Tamperes.

Tampere Eesti Klubi nimel
Annela Liivat
TEK arendusjuht