17. Apr 2024

Konsulaarmissioon Mikkeli Eesti Keskuses

Konsul Peeter Püvi konsulaarmissioonil Mikkeli Eesti Keskuses 23. ja 24. mail 2022 külastas konsulaartalituse direktor Peeter Püvi Mikkelit.

Mikkeli Eesti Keskuses konsulaartoimingutel osales kodanikke nii Mikkelist, kui ka Jyväskyläst, Lappeenrannast, Pieksemäelt. Selgus oluline vajadus jagada eesti kodanikele konsulaarteavet ja tõsta antud valdkonnas teadlikkust.

Kuna Mikkeli on geograafiliselt asukohalt sobiv paik ka lähimaakondadele – ja linnadele, on plaanis jätkata Mikkeli Eesti Keskuse ja Eesti suursaatkond Helsingis konsulaartalituse vahelist koostööd. Kuna päikseline ja soe ilm tervitas konsulit, oli tore korraldada lühiekskursioon ja tutvuda mõningate Mikkeli vaatamisväärsustega.

Muuseas sai käidud tervitamas Rändaja kuju keskuses Naisvuori mäel, mille alla kaljusse oli sõja ajal kaevatud sidekeskus ja staap Lokki, tänapäeval aga toimib kalju ühes osas Naisvuori modernne ujula.

Turult mööda sõites sai lehvitatud ka Mannerheimi monumendile. Mõtisklushetki pakkus Pursiala hiiukirnu -9000 aastat vana jääaegne maamärk. Aga palju jäi vaatamata ja kogemata, jättes võimaluse järgmisteks kordadeks kõigile huvilistele külastada Mikkeli Eesti Keskust, saada lisateavet konsulaarseadusest ja samas tutvuda Mikkeli ja Saimaa vaatamisväärsustega.

Mikkeli Eesti Keskus ry
Eva Bellen