22. juuni 2024

Eesti rahvatants Norra pealinnas — juba 10 aastat!

Tuleva aasta jaanuaris tähistab Oslos tegutsev Eesti rahvatantsusegarühm Viikingid oma kümnendat juubelit.

Seoses sellega on Viikingid alustanud sünnipäevakontserdi ning teistegi 2023.aasta jooksul toimuvate sündmuste ettevalmistamist.

Kümne aasta jooksul tegutsenud Viikingid alustasid oma tegevust naistantsurühmana. Selles koosseisus käidi Eestis ka 2014.aasta üldtantsupeol ja 2016.aasta naiste tantsupeol Jõgeval. Viimased viis aastat on rühm tegutsenud segarühmana ja osales ka 2019.aasta üldtantsupeol.

Kümne tegevusaasta sisse mahuvad esinemisreisid Inglismaale, Taani, Rootsi ning loomulikult esinemised eestlaste üritustel kodulinnas Oslos. Sel suvel jagasid Viikingid koos Kukerpillidega lava jaanipäeva peol Eesti Vabaõhumuuseumis Tallinnas. 

Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks 2018.aastal Trondheimis lavastatud kontserdil  “Fjordides kajab” osalesid enam kui kuuskümmend harrastajat Oslo, Trondheimi ja Turu (Soome) tantsurühmadest ning Keilas tegutsevast koorist.   

2018. aastal anti Viikingitele üle Eesti Välisministeeriumi aukiri eestluse ja Eesti kultuuri hoidmise ja tutvustamise eest välismaal.

Loomulikult ootavad Viikingid liituma uusi tantsijaid! Varasem tantsukogemus ei ole tähtis, küll aga soov toredas ja toetavas seltskonnas aega veeta, proove teha ja esinemas käia. Rühma juhendajana juba kümme aastat Eestist käinud Raido Bergstein kiidab Viikingeid nende motivatsiooni ja ettevõtmise eest ka iseseisvalt vaheproove teha ning tantse kahe põhiproovi vahel mitte meelest lasta minna.

Juubelikontsert toimub 2023. aasta juuni alguses ning mõttes on kaasata ka Viikingite vilistlasi ja teisi väliseestlaste tantsurühmi. Oslo Viikingite tegemistest ja uudistest saab lugeda nende Facebook´i ja Instagrami lehtedel.

Maria Djomina, 10 aastat viikinglane

Varasemalt rahvatantsurühmast Viikingid:

Londonis jaanituli juba peetud

Londoni ja Oslo rahvatantsurühmad uute tantsuoskuste jahil

Oslo viikingid on viiesed

Viikingid vallutasid Kopenhaageni

Eesti rahvatantsud Balti riikide suvepäevadel Norras

Jälgige meid ka instragrammis!

Jälgige meid ka feisbukis!

Kaanefotol: Ühtehoidev ja toetav kamp