22. Jul 2024

Mikkeli Eesti Keskus emakeelepäevadel Pariisis

Kolmandal märtsi nädalavahetusel osales Mikkeli Eesti Keskus esindajate Eva ja Günteriga kolmeteistkümnendatel emakeelepäevadel Pariisis. Emakeelepäevad toimuvad iga-aastaselt erinevates Euroopa linnades ja on suunatud väliseesti õpetajatele ja juhendajatele, koolidele ja organisatsioonidele, kes eesti kultuuri- ja keeleõpet teostavad.

Pariis tervitas meid ilusa ilmaga, ajaloolise suursuguse arhitektuuriga ja kaasaegse vastuolulisusega. Väga suurepärane oli suursaadik Lembit Uibo vastuvõtt Eesti Suursaatkonnas Pariisis, kus multitalendid Jan Kaus ja Indrek Koff enda kirjutatud näidendit keele lõputust paljunemisvõimest „Stiilimängud” koos näitlejatega Eva Kolditsi ja Toomas Tähtiga etendasid.

Seminari põhiteemadeks oli mitmekeelsus, teismeliste õpimotivatsioonid, tantsu osakaal selles ja eesti keele õpetamine Keelekindluse näitel. Ettekandeid esitasid teiste seas Andra Kütt, Grete Arro, Eliisa Sirelpuu, Liina Särkinen, Kerli Liksor.

Soovime tänada eriti mõnusa ja sujuva korraldustöö eest kogu Pariisi Eesti Kooli tiimi eesotsas direktrissi Moonika Kungla-Dutouriga.

Meeldivaks emotsiooniks noorte andekate näitlejatega oli teater Must Kast hariduse olulisust rõhutava moodsa ja rütmika etendusega. Tänud kõrgetasemelise ürituse korraldamise eest ja võimaluse eest selles osaleda kuuluvad lisaks eelpool mainituile Eesti Instituudile ja Heidy Eskorile, Välisministeeriumist üleilmse eestluse erivolitustega diplomaatilisele esindajale Marin Mõttusele, Haridus- ja Teadusministeeriumile ning Kultuuriministeeriumile.

Saadame kõigile korraldajatele ja osalejatele soojad tervitused siit külmast ja lumelörtsisest Mikkelist.

Mikkeli Eesti Keskus
Eva Bellen ja Günter Peedu

Kaanefotol: Pariisi Eesti Kooli tiim