26. May 2024

Rootsieestlaste lastelaager SUVEKODU Metsakodus

PRESSITEADE
01.08.2023 Sandhem, Jönköpingi lään, Rootsi

Teisipäeval, 1. augustil algas Rootsis Jönköpingi lähistel Tidani jõe kaldal rootsieestlaste lastelaager SUVEKODU Metsakodus. Laagris on käesoleval aastal 55 last. Enamus lastest (39) on koolikaaslased Stockholmi Eesti Koolis, kolm last tulevad Eestist, ülejäänud erinevatest Rootsi piirkondadest. Eesti keeles ja kultuuris kümmeldakse 12 päeva. Laager on nutiseadmete vaba ja pühendatud teemale “Ajamasin. Eesti läbi aegade”.

“Meie SUVEKODU sai alguse 74 aastat tagasi 1949 Gotlandil Ojamaal. Selleks ajaks oli eesti suvekodude korraldamise traditsioon juba üle Rootsi hoo sisse saanud. Eesti keele ja meele säilitamiseks ning laste vaimse ja füüsilise tervise tugevdamiseks on suvekodu jätkuvalt üks suurepärane võimalus. Oleme õnnelikud, et rootsieestlaste kogukond on suutnud säilitada oma laagrikeskused. Siia Metsakodusse kolis Suvekodu Gotlandilt 27 aastat tagasi, kui Ojamaa hooned liiga kehva seisu jäid. Tänaseks oleme ainus püsima jäänud eestlaste lastelaager Rootsis. Sarnased laagrid on säilinud ka Kanadas ja USA-s ning Inglismaal,” räägib laagrijuhataja Sirle Sööt.

Laste vanusepiir on 8-15 aastat. Laagripäevi sisustab 21-liikmeline meeskond põnevate mängude, spordi, käelise tegevuse, teatrimängu, saunatamise, diskode ja paljude muude toredate tegevustega. Personal koosneb rootsieestlastest, kuid kogenud juhendajaid on igal aastal ka Eestist. Laagris hoitakse alal nii väliseesti kultuuripärandit kui ka tutvustatakse uuemaid kultuurisuundi Eestis.

Suvekodu korraldab Stockholmi Eesti Huvikool.

Kontakt:
Sirle Sööt
Suvekodu laagrijuhataja
+46 72 519 0480
sirle.soot@gmail.com

Foto: Taave Sööt Vahermägi