15. Jul 2024

Tamperes toimus kümnes hõimupäev

07.10.2023 toimus Tamperes järjekordne Sugrifest. 10-aastane traditsioon on näidanud, et huvi oma juurte ja päritolu vastu ei ole kadunud. Ka sel aastal toimus Sugrifesti – laat, kus erinevad organisatsioonid tutvustasid oma kultuuri, seltsitegevust ja müüsid kaupa, peamiselt käsitööd ja raamatuid.

Kultuurikeskuse muusikasaalis oli kokku pandud huvitav kava. Loengud: Pekka Lehtonen “ Siberi ajareis – pilte Lõuna – Siberist Põhja – Jäämereni ”, Lassi Saressalo “ Kas Kalevipoeg loopis hunte kividega? Pilk eestlaste rahvuseeposesse”, Kylli Kell (EKSÜ juhatus) esines kahe soomekeelse ettekandega „ Keeltepuu“ ja „Sauna traditsioonid“. Kylli tõi kaasa eesti leiba, maasuitsusinki ja Peipsi hapukurki, mis maitsesid saunateema lõpetuseks väga hästi! Ungari, eesti ja mari muusikat esitasid Anna Inkeri Pap, Kristjan Mõisnik, Anna Makeev, Kristi Mühling ja mari laulurühm Eestist.

Traditsiooniks on hõimupäeval saanud ka eri paikkondade rahvariiete tutvustamine ja koospildi tegemine. Eesti rahvatantsu esinemise eest kandis hoolt Pori – Tampere ühine folkrühm “Vingerpussid”, kes esitas lühikava ja oli eestvedajaks ühistantsudele. Maride tantse õpetas Tallinna Mari seltsi esindaja Aleksei Aleksejev.

Sugrifesti peakorraldaja Riku Savonen tõdes, et sel aastal oli osalejaid enam.

Sügistervitustega
Tampere Eesti Klubi nimel

Marelle Paikla ja Annela Liivat