15. Jul 2024

Läti raadio saade. Veebruar 2024

Kuu on jälle möödunud me eelmisest raadiosaatest, ja täna õhtul on see taas Läti Raadio 4 programmis kavas, me tavalisel ajal: 20.15 Eestis/Lätis kehtival ajal.

06. veebruaril, algusega kl 20:15 Eestis/Lätis kehtiva aja järgi, oli Läti Raadio 4 kavas taas me eestikeelne raadiosaade. Väljaspool Lätit kuuldav veebis https://lr4.lsm.lv/lv/lr4/ . Seal on näha  liitumisnupud kuulamiseks interneti kaudu otse-eetris või järelkuulamiseks arhiivist.

Kui ei õnnestu keelt vahetada, siis on venekeelne otse-eetri nupp Прямой эфир, arhiivil Архив, mis avab kalendri, kust kuupäeva ja kellaaja järgi leiate vastava saate järelkuulamiseks.

Põhisündmused, millest täna tuleb juttu –  tänavuse Euroopa kultuuripealinna Tartu kultuurikavadest, seoses Lätiga, intervjuus  räägib selle programmi üks koordinaatoreid Saile Mägi. Teeme juttu ka eesti kuu tähistamisest Riia Läti Seltsi majas ning pikemalt selle avasündmusest – 8.veebruaril avatavast tekstiilikunsti näitusest EESTI TRIIBUKOOD. Sellest räägivad Kaire Tali, üks selle iga-aastase näituse põhikorraldajaid ning näitusetööde autor tekstiilikunstnik Ene Pars. Lisaks lühiuudised ja teated EV aastapäeva tähistamisest Riias: saatkond avalikke üritusi ei korralda, toimub vaid vastuvõtt kutsutud külalistele, EV aastapäevale pühendatud eestikeelne jumalateenistus toimub Riia Jaani kirikus 25.veebruaril.

 

Toomas Kalda