17. Jun 2024

ERMi Sõprade Selts 30!

Täna saime ERMi Hurda saalis  kokku, et tähistada seltsi 30. sünnipäeva. Muusikalise sissejuhatuse tegi Ants Johanson, kellel olid kaasas ka head soovid Eesti Kultuuriseltside Ühenduselt. ERMi direktor Kertu Saks ütles avasõnades, et sõprade abi ja tugi on muuseumis alati oodatud. Seltsiga 30 aastat koos olnud Jaan Õunapuu meenutas möödunut ja luges ette üle maailma saabunud tervitused. Tõnis Lukas rääkis seltsi loomise loo, juhatuse esimees Art Leete tegi kokkuvõtte möödunud aasta töödest ning Sirje Madisson esitles aastaraamatu Lee vastilmunud 30. numbrit. ERMi Sõprade Seltsi 2024. aasta auliikmeks valiti truu kaasteeline Tiina Tael. ERMi raamatukogus on avatud näitus seltsi ajaloost.

Sirje Madisson


Eesti Kultuuriministeeriumi tänukiri:

Õnnitlen Eesti Rahva Muuseumi Sõprade Seltsi 30. aastapäeval. Sügav kummardus ja siiras tänu kõigile vabatahtlikele abilistele Eesti Rahva Muuseumi aktiivse toetamise eest.

Heidy Purga

Kultuuriminister


Tartu linnalt saabunud tänukiri:

“Oleks hirmus kaotada rada oma hinge juurde. Tuleb hoolt kanda, et see rada ei kasvaks rohtu ega mattuks prahi alla.”

Nii kirjutab loodusmees Fred Jüssi – kirjutaks justkui teie seltsile ja teie seltsi kantud vaimsusele. Pole kahtlust, et kolmekümne tegutsemisaasta jooksul olete jõudnud palju: olete kandnud hoolt kümnete ja sadade meie rahva mälu- ja mälestuspaikade, monumentide, vaimse kultuuripärandi ja meie rahva radade eest. Eesti ja meie rahva eest.

Tänan teid koole ja pühendumise eest! Ikka head käekäiku ja tegutsemistahet!

Urmas Klaas

Tartu linnapea.


ERMi Sõprade Selts tänab kõiki õnnitlejaid – hea sõna annab jõudu!  Ikka koos edasi!

Fotosid vaata meie FB-lehelt: https://www.facebook.com/ermi.sopradeselts

Fotod tegi Alar Madisson