18. Jul 2024

III rahvustevaheline kultuuriseltside festival Nalchikis

19. novembril peeti Nalchiki linnas ülikoolide vahelisi rahvuskultuuride päeva. Linnas on mitu ülikooli või tehnikumi ja juhendajad soovivad, et noored teaksid ja tunneksid Kaukaasias ja Kabardi-Balkaari vabariigis elavaid erinevaid rahvusi.

Erinevate õppeasutuste tudengid pidid välja valima ühe kultuuriseltsi, mille kohta siis uurida lisainformatsiooni. Kohalik Spordikolledz valis eesti seltsi. Kabardiinia nooruk Tatjana Keševa õppis selgeks eesti tantsu “Kaks sammu sissepoole…”. Publik võttis ta väga soojalt vastu.

Iga rahvusselts valmistas ka oma toitude laua. Eesti laua juures oli alati järjekord    Laual olid kiluvõileivad, salat korvikestes ja linnpiima kommid. Kõigile maitses ja mitmed küsisid retsepte. Kohalik televisoon tegi ka intervjuu.

Eesti laua kõrval olid armeenia seltsi laud. Armeenlased pakkusid dolmaad. Paremal olid türklased-meshetinud, kes pakkusid eestlastele plovi lihaga. Maret pakkus vastu eesti toitu. Toimus toitude vahetus. Eestlasi väga austatakse ning armastatakse.

Detsembri alguses läheb eesti seltsi rahvas Nalchiki ehitustehnikumi sealsetele noortele eesti kultuuri õhtut korraldama.

Maret Romani