25. Jul 2024

Põnev koostöö Turus

Taas üks sisukas ja huvitavalt põnev koostöö toimus 3. juunil 2024 Turus!

Palju õnne veelkord, Siirtolaisuusinstituutti – Migration Institute of Finland ja Turu Eesti keskus ja Eestlaste klubi Turu / Turku 50+30=80aastat!

Palju tänu 3.6.24 toimunud töötubades ja juubeliseminaril osalejatele, ettekannetega esinejatele, korraldajatele! Vajalikud teemad, bürokraatia ja suhtlus ametnikega ning rändeteemad, said mitmeid erinevaid tõlgendusi ja kutsusid kaasa mõtlema! Õhtune koosviibimine toimus Turu Eesti keskus ja Eestlaste klubi Turu / Turku, kus peeti peokõned ja oli imeline kohvi-koogi-kamalaud!

 

Naudingut pakkusid Tene Ruubel ja Kirsi Äyräs eesti- ja soomekeelse luulekavaga! Ühislaulud lõpetasid sisuka 3. juuni 2024 Turus. Head koostööd ja aitäh, Siirtolaisuusinstituutti – Migration Institute of Finland, Juhlaseminaari – Viro-keskus 30 vuotta, Siirtolaisuusinstituutti 50 vuotta, Turu Eesti keskus ja Eestlaste klubi Turu / Turku ja Eesti Organisatsioonide Võrgustik Soomes.

 

EOVS tänab ka Soome Eesti Noored (Märt Vesinurm ja Tuuli -Emily Liivat), kes hoolitses Zoomis toimunud töötoa “Karjäär ja töövõimalused Soomes” eest ning täname ka meie imelist koostöövõrgustikku üle Soome, kes osalesid nii kohapeal Turus kui veebivahendusel ja täitsid EOVSi küsimustiku, millest oli palju kasu töötoas!

Rõõmsat juunit!

Annela Liivat