Press "Enter" to skip to content

Tervitused lumisest piirilinnast!

Uuel aastal uue hooga – pikad jõulu- ja aastavahetusepühad peetud, asus Narva Eesti Selts selts jälle oma igapäevatoimetuste juurde.  Kolmapäeviti on meil seltsis tantsupäev – päevasel ajal käivad oma oskusi lihvimas „Värtnate“ tantsumemmed, õhtuti aga õpime üheskoos seltskonnatantse – hetkel tegeleme usinalt tangoga. Kevadel on plaanis õpitud oskusi demonstreerida seltsi kevadpeol.

Jaanuarikuised suuremad ettevõtmised jäid päris kuu lõppu. 30.01 käisime koos Narva Eakate Liiduga külas Eevi Paasmäel – omakandiinimesel Riigikogus. Tutvusime Riigikogu hoone ja töökorraldusega ning kohtusime Riigikogu aseesimehe Enn Eesmaaga. Vapramad käisid Pika Hermanni tornist imelist kodumaad kaemas.

Stenbocki majas võttis meid vastu peaminister Jüri Ratas. Tore oli mitteametlikus õhkkonnas mõtteid vahetada. Rääkisime peaministrile ka meie suurimast murest – eestikeelse hariduse kestma jäämisest Narvas. Hr Ratas lubas selle küsimuse isikliku kontrolli alla võtta.

Tagasiteel külastasime Maarjamäe kommunismiohvrite memoriaali. Nii mõnedki meie hulgast silmasid tuttavaid nimesid mälestustahvlitel, mis tõi kaasa meenutuste tulva. Meiega kaasas olnud noorem põlvkond sai otseallikatest kuulda  sel ajal läbi elatust.

Oli üks äraütlemata tore ja hariv reis. Paljudele oli see esmakordne võimalus tutvuda Toompeal tehtavaga.

31.01. jõudis lõpule Narva Eesti Seltsi ja Eakate Liidu EV 100 raames algatatud  beebipapuprojekt.

Sellist ettevõtmist korraldame juba teist korda, mõned head aastad tagasi saime papude lõpparvuks 130 paari, siis oli ka kudumisaeg palju lühem.  Seekord kestis projekt terve juubeliaasta. Augustikuisel külaskäigul tutvus ka president  Kersti Kaljulaid meie algatusega.

Üleskutses oli palve kududa kingitusse oma parimad mõtted ja soovid, oma kogemused ja elutarkused, oma unistused…

Nii saigi  Narva Haigla vastsündinute  osakonnale üle antud  parimate mõtete ja soovide ning elutarkustega rikastatud 430 paari tillukesi beebipapusid.

Ühtekokku osales kudumisel 23 nobenäppu. Usinamad kudujad olid Diana Pähn, kes kudus ühtekokku 100 paari, Veera Randoja 86 paari, Silvia Ilmenskaja 32 paari ning projekti idee autor Tiiu Assafrei 30 paari, siinkirjutaja panuseks oli 50 papupaari.

Narva Haigla lubas etteantud plaani (430) täita (eelmisel aastal sündis Narvas pisut üle 400 lapse). Loodame, et nad ka sõna peavad.

Aga kuna nobenäpud ei saa istuda tegevuseta, siis algatasime seltsiga järgmise ettevõtmise – koome sokke vanadekodule.

Ilusa lumise talve jätku,

 

Kairi Johannes,

Narva Eesti Selts

 

Toredast sündmusest tegi ülevaate ka ajaleht Põhjarannik