Hea Eesti rahvas!
Saadame teile tervitusi Kaukaasia lumiste mägede alt ja soovime südamest õnne Eesti Vabariigi 103. aastapäeva puhul!
Hea Eesti rahvas!
Saadame teile tervitusi Kaukaasia lumiste mägede alt ja soovime südamest õnne Eesti Vabariigi 103. aastapäeva puhul!
Meie hulgast on lahkunud Suhhumi eestlaste eestvedaja ja eestluse hoidja Kaukaasias Ugo Reiljan (sündinud Sulevi külas 01.09.1937). Ugo oli Šotsi linna eestlasest aukodanik. Ugot on autasustatud ka Valgetähe 4. klassi teenetemärgiga.
31. jaanuaril 2021.a. täitus 143. aastat kirjanik A. H. Tammsaare sünnist. Kirjaniku mälestuseks viidi Šotsis Eesti Aiakeses asuvas kirjaniku majamuuseumis läbi “Tõde ja õigust” tutvustav virtuaalne tund.
Õhtulehe veebis näidati laupäeval 26. detsembril kell 18.00 2020.a. Vahur Laiapea dokfilmi „Mesipuu poole“, kus saab aimu eestlaste elust Kaukaasias. Elust, mille lahutamatuteks osadeks on omal ajal olnud näiteks igahommikune klaas sooja piima, aga ka ohutuse huvides eesti nimede venepärastamine, mõrvad ja tagakiusamised.
A. H. Tammsaare majamuuseumis Punasel Lagedal, Eesti Aiakeses Kaukaasias on terve septembrikuu avatud armastatud muusiku Georga Otsa 100. sünniaastapäevale pühendatud näitus.
Silvia Pärmanni fotonäitus „Riigid, mida pole olemas” raames toimuvate põnevate ja harivate vestlusõhtute sarjas kohtume Abhaasia eestlase Arnold Ruttoga 17. juunil kell 18.00 Dokfoto Keskuses.
See aasta algas kõigile erinevalt aga mida aeg edasi seda sarnasemaks meie kõikide olukord muutub. Piirid, poed ja koolid kinni, suhtlus koondub peamiselt telefoni ja sotsiaalmeediasse.
15. märtsil tähistati Punasel Lagedal Šotsis Tammsaare muuseumis eesti keele päeva.
Oma erilisest lapsepõlvest Abhaasia eesti külas räägib 90. aastane Lilli Angelštok.
Lilli Angelštok elab Abhaasias Sulevi külas ning on sealse kuulsaima eestlaste suguvõsa Angelštokide vanim esindaja. Tänavu detsembris tähistas ta oma 90. sünnipäeva.
2019 on juubelite aasta. Eestis toimus tänavu juubelilaulu- ja tantsupidu. Eesti rahva ja Eesti Vabariigi lipp tähistas oma 135ndat sünnipäeva, mitmed Eesti rahva suurkujudelgi on juubelid (Jannsen, Hurt jt).