18. juuli 2024

Õpilaste merelugude võistlus

Juhan Kunderi Seltsil on juba seltsi algusajast peale traditsioon korraldada igal aastal kas maakondlik või ülevirumaaline õpilaste kirjandusliku omaloomingu võistlus. Seda tehakse koostöös koolidega. Õpilaste looming on kogutud viide raamatusse ja kahele CD-le.

2016. aasta loomevõistluse juhendi kohaselt kirjutatakse maakonna koolides veebruari- ja märtsikuus lugusid, muistendeid ja muinasjutte mereteemal. Koolid saadavad oma parimad tööd Juhan Kunderi Seltsi.

Aprilli algul hakkab seltsi liikmetest koosnev võistluse žürii koos TLÜ Rakvere kolledži tudengitega lugusid lugema ja võitjaid selgitama. Kuu lõpupoole, Juhan Kunderi mälestuspäeva paiku korraldab selts aga silmapaistvamatele noortele autoritele ja nende juhendajatele-õpetajatele Rakveres austamispäeva.

Helgi Pajo
Juhan Kunderi Selts