25. juuli 2024

Eri kunstivaldkondi ühendav festival „Hullunud Tartu“ lummas ja jäi kummitama

Hullunud Tartu

Festivalist toimunust annab ajakirjas Sirp ülevaate Janno Zõbin.

10.–11. novembrini Tartus peetud seitsmes interdistsiplinaarne festival „Hullunud Tartu“ kandis tänavu alapealkirja „Geniaalne“. Toimumispaigaks oli loomulikult Genialistide klubi ning eestvedajaks kirjanduse uurija, kirjanik ja häälutaja Jaan Malin.

Tagurpidi kavaga performatiivne hullamine

Paljulubava nimega festivali kavva mahtusid „Hullude Tartu naiste“ näituse avamine, Ülo Kriguli teose „Variatsioon Käsu Hansu teemale“ ettekanne, ligi kahekümne luuletaja esinemised ning korralike lõpuakordidena ansambli Cathouse Radio laiv ja Psühhodisko.

Väisasin täispikkuses festivali esimest õhtut, teisel päeval tuli piirduda järelpeoga, ning vaatlesin, kuhu Tartu end pööras.

/Täispikka Janno Zõbini artiklit saab lugeda siin/