27. veebr. 2024

Vilde teater tegi kokkuvõtteid ja seadis sihte uueks aastaks

Nagu tavaliselt uue aasta alguses kogunes Vilde teatripere ja andis hinnangu möödunud aastale. Kuue lavastusega anti 2016 a kokku 64 lavastust.

Laval olid eelmisest hooajast “Minejad” (lav .Janno Puusepp); “E.Vilde. Naised 60 minutiga” (lav. Ain Saviauk); “Protsess” (lav. Ain Saviauk). Uuslavastustena “10 väikest neegrit” (lav. Jaan Willem Sibul); “Krappi viimane lint” (lav. Janno Puusepp); “Trooja sõda ei tule” (lav. Tarmo Kruus).

Populaarseim tükk oli “Minejad”, mis andis kokku 28 etendust.

Ehk ka tänu sellele pälvis Eestimaa Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupi aasta kultuuritegija preemia 2016 aktiivse tegevuse eest näiitekirjaniku, näitleja ja lavastajana Janno Puusepp. Samuti pälvis ta Vilde teatri kolleegipreemia 2016.

Põnevate kohtumisteni.Proovisaalis on praegu Janno Puusepa absurdikomöödia “Hämarad märgkoerad”, lavastaja samuti Janno.

Tartu Üliõpilasteatri pikaaegne juht ja lavastaja Kalev Kudu toob Vildes välja A. P. Tšehhovi lühinäidendid “Abieluettepanek” ja “Karu”.

Rein Annuk