25. juuli 2024

Petseris tähistati eesti keele päeva

Eesti Rahva Muuseumi Sõprade Selts aitas juba seitsmendat korda korraldada eesti keele päeva Petseris.

16. märtsil 2017 olime kutsutud Petseri Lingvistilisse Gümnaasiumi, et koos tähistada eesti keele päeva. Seekord olid kaasas vaibakunstnik ja värske akadeemik Anu Raud, ERMi hariduskeskuse juhataja Kaari Siemer, metoodik Virve Tuubel ja ERMi Sõprade Seltsi poolt reisi korraldanud Sirje Madisson. Rahastaja oli Hasartmängumaksu Nõukogu.

Koolis rääkisime eesti rahvuslikest mustritest, nende tähendusest ja nimetustest. Iga laps sai valitud musti järgi kujundada endale helkuri. Kangatükkidest ja villast valmistasid lapsed nuku, mis oli vanasti talulastele mängukaaslaseks.

Ja kui kinnas kaotsi läheb, siis saab selle allesjäänud paarilisest valmistada toreda kukekese – Anu Raud näitas, kuidas see käib.

Lusti oli laialt, eesti keeles said kõik asjad aetud ja jutud räägitud!

Õpilastel oli eesti keele õpetaja Vally Tamme juhtimisel ette valmistatud humoorikas eestikeelne programm. Vally ise sai Haridus- ja Teadusministeeriumi tänukirja eesti keele ja kultuuri hoidmise ja edendamise eest.

Õnnitlemas olid Piret Kärtner ja Andero Adamson ministeeriumi keeleosakonnast.

Kui koju jõudsime, ootas meid ees kutse eesti keele päevale 2018. aastal. Läheme kindlasti!

Eesti Rahva Muuseumis Sõprade Selts

Ülevaate koostas ja fotod tegi Sirje Madisson