17. juuni 2024

Minejad on taas Tartus käimas ja elvakad langesid Lõksu.

Vilde teatri selle hooaja kaks viimast etendust antakse 12. ja 14. juunil EEI Koolituskeskuses Emajõe 8. “Minejad” on olnud laval kolm hooaega ja nüüd jõutaks esimese juubelini – 50. Läbi on sõidetud pea kogu Eesti ja nüüd ollakse tiiruuga taas Tartus tagasi. Tükk on pälvinud festivalidelt ohtralt tunnustust. LendTeatril (Pikk 73 Elvas) on olnud väike paus uuslavastuste osas, kuid juunis on lavale tulemas lausa kaks uuslavastust.

Lugu Minejad räägib kolmest vähihaigest mehest, kes haiglapalatis, eluõhtul, ootavad oma maise teekonna lõppu. Kuid pole tarvis karta, et tegu oleks ülemäära kurva tükiga. Publik saab muiata, tihti täie häälega naerdagi. Autor ja lavastaja on öelnud, et lood ja emotsioonid on ta kogunud otse elust, see tähendab haiglast, kus ta on pidanud sageli oma haiguse tõttu viibima.
Autor ja lavastaja Janno Puusepp
Laval Rein Annuk, Matti Linno, Andrus Novoseltsev ja Tiina Tasa
Luuletused Anne-Mai Tevahi
Lendteater astub 6.juunil publiku ette lavastusega “Lõks” (autor Robert Thomas), mille lavastas Malle Pärn. Meie koostöö Malle Pärnaga sai alguse möödunudsuvisest Piirissaare projektist, kus Malle LendTeatri ridades kaasa tegi. Siis sündiski mõte, et Malle Pärn võiks LendTeatris midagi lavastada. Malle pakkus mitut näidendit lugeda ning valikusse jäi kriminaalkomöödia – sellist žanri ei ole LendTeatris varem olnud – ning see tundus väga haarav ja lõpuni põnevust hoidev nagu üks korralik kriminull olema peab.

Värske abielumehe rikas naine on kadunud, ahastuses mehe juurde ilmuvad inimesed, kes on kaastundlikud ja abivalmid, kuid ajapikku muutub nende käitumine kummalisemaks ja motiivid kahtlasemaks.

Võib kindel olla, et igavust tunda ei lasta, näitlejad on oma ülesannete kõrgusel ja mängivad meeldejäävalt.

Koostöö Malle Pärnaga on sujunud äärmiselt meeldivalt – alati on uue lavastaja käe all põnev töötada. Igal lavastajal on oma käekiri ning kõigilt on palju õppida. Uuslavastuses mängivad Margus Möll, Aare Sepp, Imre Vallikivi, Tanja Lääts ja Airé Pajur ning täiesti uue inimesena saab LendTeatri laval “jala valgeks” Joosep Tosmin. Heli ja valgust juhib Steven Pikas.

Esietendus toimub 6.juunil ning järgmised etendused 8., 11.ja 12.juunil algusega kell 19

Elva LendTeatris (Pikk 73 Elvas).

Teine uuslavastus “Maa poripritsmed pühi suult” (autor ja lavastaja Airé Pajur, kunstnik Margus Möll) esietendub juuni teises pooles (jälgige LendTeatri reklaami kodulehel ja FB-s!) ja toob lavale mitmed uued näitlejad, kes oma näitlejateel alles kogemusi omandavad, kuid nende tahe ja soov teatrimaailmas kaasa teha on innustavad.

Selles lavastuses on tegemist nelja lapsepõlvesõbraga, kelle sõprus proovile pannakse – kõne all on üldinimlikud väärtused, mis seotud ka sotsiaalsete teemadega. On sõprust, on armastust, on vaenu ja kahtlusi – kas tõesti on üks neist suuteline tapma, et saada pärandust?

Lavastuses astuvad üles Kaidi Koppel, Gunnar Ülper ja Kristjan Moorast, kelle jaoks kõnealune lavastus on esimene lava-proovikivi, kuid loodetavasti ei jää viimaseks, ning Irina Radionova ja Airé Pajur, kes varemgi laval käinud.  Heli- ja valgusemeister on Margus Möll.

Etendused toimuvad Elvas LendTeatris (Pikk 73) ning kuupäevade osas hoidke silm peal nii LendTeatri kodulehel (www.lendteater.ee) kui ka  teatri FB-lehel

https://www.facebook.com/lendteater/

Tänu ja parimate tervitustega
Rein Annuk ja Aire Pajur

1 thought on “Minejad on taas Tartus käimas ja elvakad langesid Lõksu.

Comments are closed.