26. Mai 2024

Jõuluootusest Muugal

8. detsembril toimus Muuga Maanaisteselts EHA 15. jõululaat.

Nii müüjaid kui ostjaid oli kauplema tulnud lähemalt ja kaugemalt. Laadalt võis osta käsitöökaupa: sokke, kindaid, susse, linikuid, põrandavaipu, telgedel kootud vöösid ja järjehoidjaid. Neidude ja daamide jaoks oli müügil kõrvarõngaid, kaelakeesid, telgedel kootud rahvuslikus stiilis kaelapaelu ja käevõrusid.

Kingikotti sai varuda ka erinevat talutoodangut – leiba, konserve lihast ja erinevatest aiasaadustest, mune. Mett oli sel korral müügil väga mitmel moel – tavalist ja maitsestatud, küll purgis, tuubis või kinkekarbis. Müügil oli nii piparkoogitainast kui ka valmis piparkooke .

Jõulukohvikus pakuti erinevaid küpsetisi ja kohvi.

Lõbusat muusikat pakkusid Ants Habakuk lõõtsal ja Viru-Jaagupi kapell „Reilender”.

Kontserdiga esines Muuga Maanaisteselts EHA kapell uues koosseisus.

 

Ilma Lausvee

Muuga EHA