4. märts 2024

Täis hingetõmbeid eestimaine ilu

Tundeküllase pealkirjaga Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendatud pidulik tasuta kontsert – luuleõhtu, toimus Pärnus Raeküla Vanakooli Keskuses 15. veebruaril 2019.a. Kaunid luuleread põimusid naiskoor Leelo kõlavate viisidega, täiendades teineteist ning puudutades igaüht.

Luuleklubi Luuletaeva Laterna liikmed kandsid ette Daivi Jõeranna sonetipärja „Täis hingetõmbeid eestimaine ilu“, mis ehtis oma sõnatabavuse ja –sügavusega. Dirigentidena seisid naiskoori Leelo ees Tiia Tamm ja Hilja Vainula, kes jagavad kindlakäeliselt üheshingamise ilu ning võlu. Helisev eesti keel kandus kuulajateni, tuletades iga hingetõmbega meelde südames olevaid ja hingele kalleid väärtusi.

„Õue õhkus, taeva tähtis, õhtu ehas, hommikul – ikka tungib helisedes silma, kõrva kaudu sull’ südamesse väega: Isamaa! isamaa!“ – need romantilise isamaalauliku Lydia Koidula viisistatud read luuletusest „Isamaa“, kõlasid kui ood kodumaale leelode hääle abil. Eestimaine ilu ja emakeele kõla üheskoos.

 

Piret Pedanik,
naiskoor Leelo