21. juuli 2024

13.-14.aprillil  toimus Tamperes eesti kultuuri festival Martin markkinat  ehk Mardilaat

Aprilli teisel nädalavahetusel toimus Tamperes eesti kultuuri festival Mardilaat, mis ühendas endas eesti käsitöö, toidu ja turismilaada ning mitmekülgse kultuuriprogrammi. Tutvustati uusi soomekeelseid eesti raamatuid ja arutleti Eesti ja Soome ajaloo ja looduse üle, lauldi eesti ja soome ühiseid laule. Heino Seljamaa mängis lastele “Okasroosikest”. Kohvikust sai osta eesti suppi ja kama. Laadal oli esindatud 35 eksponenti, külastajaid käis festivalil kokku 7000.

Kultuurifestivali korraldab Tuglase Selts koostöös Tampere linna ja Pirkanmaa Tuglase Seltsiga. Soomlaste hulgas väga populaarne Tuglase seltsi Mardilaat on toimunud Helsingis igal sügisel alates 1983. aastast.

Tampere linn tegi Tuglase Seltsile ettepaneku hakata eesti kultuurifestivali korraldama ka kevaditi Tamperes. Auväärne ja tuntud festivali nimi otsustati samaks jätta. Selleaastane festival oli järjekorras kolmas.

 

Järvi Lipasti,
Tuglase Selts

 

Fotod: Annela Liivat ja Kasperi Hasala