7. juuni 2023

24. mai hetk Lydia Koidulaga

24. mail jätkas Vanemuise Seltsi segakoor Lydia Koidula projektiga. Ilm juhtus olema väga vihmane ja seetõttu jäi küll osalejate arv napiks, kuid üritus ei jäänunud toimumata. Tartu I ja II Muusikakooli akordioniõpetaja Mai Sõõro luges kogust “Tartu”  Koidula luuletuse “Jää jumalaga”, mis pühendati Jüri Aarma mälestuseks.

Ka EKSÜ tegevjuht Liina Miks võttis seekord mälestushetkest osa ja esitas Deboora Vaarandi luuleread Lydia Koidula kohta.

Pikem jutuajamine ja laulupidude mõtestamine toimus möödajalutanud lastegrupiga Lätist. Grupis oli 10 õpilast ja nende õpetajad. Noored olid tulnud Līvānist Tartusse kultuuriobjekte külastama. Seoses sellega suutsime anda nendele just teemakohase ülevaate laulupidude traditsiooni sünnist ning selgitasime ühisosa ka Läti laulupidude ajalooga. Jannsenil on oma osa ju ka selles.

Näeme jälle 24 juunil. Ikka siinsamas, Tartus, kaarsilla otsa juures kell 12.00.

Tulge kuulama ja ka ise etlemisest osa võtma! Alati on võimalus huvitavateks kohtumisteks.

Liina Miks,
EkSÜ