8. dets. 2023

Peterburis toimus rahvusköökide festival

7. kuni 9. juunil toimus Peterburis Primorski pargis, purskkaevude väljakul juba kuuendat korda Peterburi rahvusköökide festival.

Kolme päeva jooksul oli võimalik osa saada ehedatest etnilistest maitsetest väga erinevas variandis. Festivalil demonstreerisid oma oskusi Peterburi erinevate rahvusseltside parimad toidumeistrid, kelle meistriteoste degustatsioonidest oli võimalik kolme päeva jooksul lakkamatult osa võtta.

Rahvatantsugrupp Neevo esines kõigil kolmel päeval eesti rahvatantsudega.

15. juunil peeti Peterburis festivali “Sõprus”. Festivali eesmärk oli välja tuua võimalikult palju erinevaid Neevalinna rahvuste esindajaid. Üles astusid aserbaidžaani, valgevene, juudi, burjaadi, mustlaste aga ka eestlaste esindajad. Mitmed nendest kollektiividest on võitnud rahvusvaheliste võistluste auhindu.

Marina Akimova
Peterburg