3. juuni 2023

Hoogne jaanilaupäev Raadi mõisapargis

Hoogne jaanilaupäev Raadi mõisapargis tõi kohale rekordarvu külastajaid. Juba kell 17, kui algas perepäev, käis hoogne tegevus lasteatraktsioonidel, rotundis toimus kibe kabelahing, sõbralikud ponid sõidutasid lapsi, orienteerumismäng kogus tuure, liiklusreeglite headele tundjatele jagati välja esimesed auhinnad, käsitöötelgis õpiti paelapunumist, teele läks esimene giidituur ja näomaalijate juurde hakkas tekkima järjekord.

Kell 20 alustas järve kaldal nooruslik folkansambel Kruuv ja kohe läkski tantsuks!
Kell 21 tervitas pidulisi Tartu linnapea Urmas Klaas, Eesti Rahva Muuseumi ja tema Sõprade Seltsi poolt soovis kõigile sumedat jaanilaupäeva Virve Tuubel. Päeval süüdatud võidutulest süttis dirigent Lauri Breede tuleloitsu saatel ja tuhandete piduliste aktiivsel toetusel Tartu linna jaanituli.

Kell 21.30 algas tantsuõhtu ansamblitega Tuulelõõtsutajad ja Kratt. Lavaesine plats oli igas eas tantsijaid täis kuni kella üheni öösel. Nagu õigele jaanilaupäevale kohane, sai lähedase inimesega pargis jalutada,kiikuda, nautida sillakeselt vaadet järvele, pidada piknikku ning maitsta jaanijooke-toite, mida pakkusid ERMi toitlustajad.
Suur tänu ilmataadile ja kõigile särasilmsetele tartlastele ning nende külalistele.


Fotod tegid Alar ja Sirje Madisson.

Suur galerii: 

1 thought on “Hoogne jaanilaupäev Raadi mõisapargis

Comments are closed.