21. juuli 2024

Vaba rahva laul

Kui oluline on eestlase jaoks laul saime tunda 17. augustil, mil tähistasime Pärnu Eesti Taasiseseisvumise 28. aastapäeva „Vaba Rahva Lauluga“ Pärnu Vallikäärus. Keskpäeval alanud proov kinnitas kooride valmisolekut, kus ühtse kõla tekitamises andis oma osa ka naiskoor Leelo.

Sooja suve ja meeleolukate hetkede rõõm säras kontsertõhtul igas laulus ning iga laulja silmis. Eesti iseseisvuse taastamine on põhjus laulda ühiselt südamest. Dirigendipuldis oli Lauri Breede ja saateansambel musitseeris Urmas Lattikase eestvedamisel ning peale kooride astusid lavale tuntud tunnustatud solistid. Laulud põimusid rahvatantsuga, mis toredal moel sidus õhtut kui tervikut.

Ürituse korraldaja Ülo Kannisto kutsus järgmisel suvel kohtuma Haapsalu Piiskopilinnuse hoovile, et jätkata traditsiooni ja laulda vaba rahva laulu taas üheskoos.

Piret Pedanik,
Pärnu

 

Pikemat ülevaadet Vaba Rahva Laulust saab lugeda siit: https://www.facebook.com/VabaRahvaLaul/