21. juuli 2024

Ajarännak Muugal

Vinni vallavanem Rauno Võrno kutsus Laekvere rahvamajas 1. novembril 2018. aastal peetud aastapäeval vallarahvast üles märkama inimesi meie ümber, et vald võiks lähiaastail paigaldada sada tublidele inimestele pühendatud pinki.

19. septembril toimus Muugal Maanaiste Seltsi ja kooli koostöös ajarännak 19. septembrisse 1944 ja selle üritusega seotult ka pingi avamine Muuga MNS Eha esinaisele Ilma Lausveele.

Päeva alustasime Muuga Spordihoone ees, kus avati Vinni valla kuues pink sajast kavasolevast pingist. Ilma on olnud kauaaegne Muuga Maanaiste Selts Eha eestvedaja ja külaelu edendaja – ilma tema algatuseta ei oleks seltsil oma ruume, külal palliplatse  ja toimumata oleks jäänud väga palju ettevõtmisi.

Seejärel võeti ette rännak Muuga kooli mälestuskivi juurde, mis avati 5 aastat tagasi – kes matkas jalgsi, kes sõitis autoga. Kooli kivi juures meenutati 19. septembrit aastal 1944, kui Punaarmee pommist süttis koolimaja põlema – tolle päeva läbielamisi meenutasid kohalolijatele Lehti Mägi ja Olev Allikalt. Õpilased tegi ülevaate toimunud sündmusest, lõõtsalugusid mängis Ants Habakuk.

Maarika Lausvee.

 

Täiendav galerii ja ülevaade pidulikust sündmusest siit:

https://www.facebook.com/vinni.vallavalitsus/posts/1219373898251057

https://www.facebook.com/vinni.vallavalitsus/posts/1219385161583264