21. juuli 2024

Eesti Novell 2019 Bernis

Eesti Novell 2019 tõi Berni 9. kirjandussalongi majatäie kirjandushuvilisi nii Bernist, Bielist, Genfist, Zürichist kui Winterthurist.

Eesti Novelli sünniloo ja eesti novelli maastikuga viis meid värvikalt ja hoogsalt kurssi Made Luiga, üks sarja koostajatest. Kohtumine oli äärmiselt hariv, inspireeriv, mõtlemapanev ja emotsionaalne. Oli nii ohkeid, imestust, naeru, pettumust, lootust. Samasugust kirevust oli ka novellides. Suur tänu Made Luiga, Eesti Novell, Kajar Pruul, Armin Kõomägi ja teised sarja tegijad selle eest, et parimad lood kaunilt lugejani toote! Soovime edu eelseisvaks 98 aastaks!

Osalejad arvasid üritusest nõnda: “Nii tore ja hubane kirjandussalong oli!! no ja see kõrvits ja kamakreem ja kikkerhernesalat”, “…olin lausa vaimustuses sellest pühendumisest, hoolest ja tasemest, mis kogu ettevõtmisest läbi kumas. Te olete midagi väga uhket ja ilusat loonud!” Aitäh kõigile aktiivse osalemise, oma muljete jagamise, kuulamise ja meie seltsikese toetamise eest. Eesti kirjandus on maailmatasemel ja haarakem siis võimalusest seda nautida.

Eesti Kultuuriselts Bernis valis oma lemmikud kogumikust Eesti Novell 2019. 1. koha sai Tõnis Tootseni “Roopas”, 2. koha Tiit Aleksejevi “Tõlkija” ja 3. koha Urmas Vadi “Testament”.

Eesti Kultuuriselts Bernis

 

Galerii: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=702973086780010&id=100012019743452

1 thought on “Eesti Novell 2019 Bernis

Comments are closed.